Search

17 Ocak 2017 Salı

Ortaköy saldırganı yakalandı


Reina saldırısı anmaları
Reina saldırısı anmaları - Photo: Reuters
İstanbul Beşiktaş Ortaköy'deki bir eğlence mekanına yılbaşı gecesi düzenlenen terörist saldırının faili olduğu iddiasıyla aranan Abdülgadir Masharipov yakalandı.


Alınan bilgilere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube TEM Ekipleri, Ortaköy saldırganının Esenyurt'ta bir adreste saklandığını belirledi. Söz konusu adrese düzenlenen operasyonla şüpheli Abdülgadir Masharipov ve 1'i Kırgız asıllı erkek, 3'ü kadın 5 kişi gözaltına alındı.


Alışveriş yapmak için siyahi kadınları kullanmışlar

Ortaköy Reina saldırganı yakalandıİstanbul Beşiktaş Ortaköy'deki bir eğlence mekanına düzenlenen saldırının faili Abdülgadir Masharipov'un yakalanmasıyla çökertilen terör örgütü IŞİD DEAŞ hücresinin, alışveriş ve yer değiştirmede dikkat çekmemek için siyahi kadınları kullandığı tespit edildi.


Operasyonun ayrıntıları

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube TEM Ekipleri tarafından Ortaköy'deki gece kulübü saldırganının yakalanması için yürütülen operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre, yılbaşı gecesi 39 kişinin öldürüldüğü saldırıyı gerçekleştirdiği iddiasıyla aranan şüpheli Abdülkadir Masharipov'un yakalanması için art arda operasyonlar düzenlendi. 


Bin kişilik özel ekip çalıştı

Daha önce polisin gerçekleştirdiği 4 ayrı operasyondan son anda kurtulan Abdülgadir Masharipov'un yakalanması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından bin kişilik özel bir ekip kuruldu. Esenyurt 911 Sokak'taki bir siteye akşam saatlerinde yapılan operasyonda Abdülgadir Masharipov ile birlikte 4 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 1'inin Kırgız asıllı erkek, 3'ün de Mısır, Senegal ve Somali uyruklu kadın olduğu belirtildi. 


Zanlılar uzun süredir aynı adresteymiş

Gözaltına alındıktan sonra sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğünde sorgulandı. 

Yapılan araştırmada zanlıların yakalandıkları adreste uzun süredir kaldıkları, alışveriş ve yer değiştirme sırasında dikkat çekmemek için siyahi kadınları kullandıkları açıklandı. 


Çok sayıda kişi gözaltında

Öte yandan şüphelilerin gözaltına alındıkları sitede polisin güvenlik önlemi aldığı ve giriş-çıkışlara izin vermediği açıklandı.

Bu arada, Abdülgadir Masharipov'un da mensubu olduğu terör örgütü isid DEAŞ'ın Özbek yapılanmasına yönelik İstanbul'un 5 ilçesinde düzenlenen operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Reina saldırısı anmaları
Reina saldırısı anmaları - Photo: Reuters

Kaynak: Reuters, aa, Haberazzi Haber Türkiye haberleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Öztürk: Tropik fırtına az rastlanan bir hadise - Tropik fırtına Türkiye’de 2

Meteoroloji 4... Bölge Müdürü Öztürk: Tropik fırtına sık rastlanan meteorolojik bir hadise değil Meteoroloji 4... Bölge Müdürü Davut ...

Mail

haberazzi.haber@gmail.com

Popüler Yayınlar 7 Gün

Translate