Search

29 Ocak 2017 Pazar

HDP'li Meral Danış Beştaş ve Hüda Kaya serbest bırakıldı Altan Tan gözaltında

HDP'li Meral Danış Beştaş ve Hüda Kaya serbest bırakıldı Altan Tan gözaltında
Dün gece Diyarbakır'daki evinde gözaltına alınan HDP Hukuk Sözcüsü ve eş genel başkan yardımcısı Adana milletvekili Meral Danış Beştaş ifadesi alındıktan sonra sabah saatlerinde serbest bırakıldı.


Dün akşam saatlerinde Afyon'daki evinden gözaltına alınan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya önce İzmir'e, sabah saatlerindeyse Diyarbakır'a getirildi. Hüda Kaya da ifadesi alındıktan sonra akşam saatlerinde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Haberazzi haber haberleri

Kobani'ye yönelik saldırıları protesto etmek için başta Diyarbakır olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde 6-7 Ekim 2014 tarihlerinde pek çok  kişi sokaklara çıkmış, devamında ise pek çok ilde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. 2 gün süren olaylar sırasında 51 kişi hayatını kaybetmişti.

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, 6-7 Ekim olayları başta olmak üzere, yaptıkları açıklamalarda vatandaşları sokak eylemlerine davet ettikleri iddiasıyla "suç işlemeye tahrik" ve "halkı isyana teşvik" ile suçlanıyor.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır milletvekili Altan Tan ise akşam saatlerinde Diyarbakır'da gözaltına alındı.
HDP'li Meral Danış Beştaş ve Hüda Kaya serbest bırakıldı Altan Tan gözaltında
Haber: Haberazzi Haber Türkiye ve politika haberleri
Bunlar da ilginizi çekebilir
Diğer HDP haberleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Öztürk: Tropik fırtına az rastlanan bir hadise - Tropik fırtına Türkiye’de 2

Meteoroloji 4... Bölge Müdürü Öztürk: Tropik fırtına sık rastlanan meteorolojik bir hadise değil Meteoroloji 4... Bölge Müdürü Davut ...

Mail

haberazzi.haber@gmail.com

Popüler Yayınlar 7 Gün

Translate