Search

5 Kasım 2016 Cumartesi

Diyarbakır Bağlar'daki terör saldırısını IŞİD üstlendi

Diyarbakır Bağlar'daki terör saldırısını IŞİD üstlendi
Diyarbakır Bağlar saldırısı Foto: Getty Images
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde Emniyet Müdürlüğü ve Terörle Mücadele TEM binasının önünde gerçekleşen bombalı araç saldırısını Irak Şam İslam Devleti isid üstlendi. Valilik saldırıyı PKK yaptı demişti.
IŞİD tarafından üstlenilen Diyarbakır Bağlar'daki saldırı bomba yüklü bir araçla yapılmış ve en az 9 kişi hayatını kaybedip 100'den fazla insan da yaralanmıştı.


Haberazzi haber haberleri
Reuters haber ajansının haberine göre IŞİD ( isis ) terör örgütü saldırıyı üstlendiğini Amak isimli kendi internet sitesi üzerinden açıkladı.

IŞİD terör örgütü ( Arap coğrafyasında bilinen adıyla Deaş ) yakın zamanda yayınladığı ve IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi'ye ait olduğu öne sürülen ses kaydında, "Türkiye'yi işgal edin ve güvenli olduğunu sandıkları yerlerde korku salın" demişti.

Saldırı günü erken saatlerde Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, saldırıyı PKK'nın üstlendiği iddia edilmiş ve Diyarbakır haberlerine geçici yayın yasağı getirilmişti.


Diyarbakır Bağlar'daki terör saldırısını IŞİD üstlendi
Diyarbakır Bağlar saldırısı Foto: Getty Images

Haber: Haberazzi Haber Türkiye ve politika haberleri
Kaynak:  Haberazzi Haber, Reuters, BBC, Getty
Foto:  Getty Images

Öne Çıkan Yayın

Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Öztürk: Tropik fırtına az rastlanan bir hadise - Tropik fırtına Türkiye’de 2

Meteoroloji 4... Bölge Müdürü Öztürk: Tropik fırtına sık rastlanan meteorolojik bir hadise değil Meteoroloji 4... Bölge Müdürü Davut ...

Mail

haberazzi.haber@gmail.com

Popüler Yayınlar 7 Gün

Translate