Search

4 Kasım 2016 Cuma

HDP eş başkanları tutuklandı

6 milyon TC vatandaşın temsilcileri tutuklu | HDP başkan ve vekilleri tutuklandı
Halkların Demokratik Partisi'nin HDP'nin eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ dahil 9 milletvekili tutuklandı.
Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Van, Bingöl Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında, HDP'nin 15 milletvekili hakkında gözaltı kararı çıkartılmış ve aralarında HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 11 milletvekili polis tarafından gözaltına alınmıştı.


Haberazzi haber haberleri
Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ daha sonra çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Eş başkanların Kocaeli F Tipi Cezaevi'ne gönderildiği duyuruldu.

Demirtaş, kararın ardından avukatı aracılığıyla gönderdiği mesajda, "Ben ve arkadaşlarım bu hukuk dışı sivil darbeye karşı her yerde ve her aşamada dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz" dedi.

HDP eş genel başkanlarının yanı sıra HDP Grup Başkanvekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken, Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Hakkari Milletvekilleri Selma Irmak ile Abdullah Zeydan ve Şırnak Milletvekili Ferhat Encu de tutuklandı.


Haber: Haberazzi Haber Türkiye ve politika haberleri
Kaynak:  Haberazzi Haber, BBC
Foto:  BBC
6 milyon TC vatandaşın temsilcileri tutuklu | HDP başkan ve vekilleri tutuklandı

İlişkili Haberler

6 milyon TC vatandaşın temsilcileri tutuklandı

Yüksekdağ, Demirtaş ve HDP'li vekiller için gözaltı kararıÖne Çıkan Yayın

Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Öztürk: Tropik fırtına az rastlanan bir hadise - Tropik fırtına Türkiye’de 2

Meteoroloji 4... Bölge Müdürü Öztürk: Tropik fırtına sık rastlanan meteorolojik bir hadise değil Meteoroloji 4... Bölge Müdürü Davut ...

Mail

haberazzi.haber@gmail.com

Popüler Yayınlar 7 Gün

Translate