Search

11 Aralık 2015 Cuma

FETÖ'nün tepe yönetimi yakalandı - Üst düzey yöneticiler meğer kimlermiş

FETÖ'nün tepe yönetimi yakalandı - Üst düzey yöneticiler meğer kimlermiş


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik bu sabah başlatılan operasyon kapsamında Ekrem Dumanlı, Akın İpek ve Hidayet Karaca'nın da arasında bulunduğu 65 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenildi.
 GrafikSaati dergisi
Hakkında gözaltı kararı çıkarılan 65 kişiden 43'ünün yurtdışında bulunduğu belirtildi. Şüphelilerden 5'inin gözaltına alındığı kaydedildi.
HaberazziHaber

Hakkında gözaltı kararı çıkarılan isimler arasında gazeteci Ekrem Dumanlı, iş adamı Akın İpek, halen tutuklu bulunan Hidayet Karaca ile "paralel yapı İç Anadolu bölge eğitim imamı" olduğu ileri sürülen Cemil Koca, Cevdet Türkyolu ve Fatih Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan'ın da bulunduğu bildirildi.


Şüphelilerden 2'sinin Ankara'da gözaltına alındığı öğrenildi. 


FETÖ/PDY ana soruşturmasını yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosunda görevli cumhuriyet savcısının talimatıyla İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, Antalya ve Kütahya'nın da arasında bulunduğu 10 ilde polis bu sabah operasyon başlatmıştı. 

Operasyonun, FETÖ PDY'nin "ülke ve bölge imamları" olduğu ileri sürülen "tepe yönetimine" yönelik gerçekleştirildiği belirtiliyor.


İzmir'de 5 kişi adreslerinde bulunamadı


İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, operasyon kapsamında haklarında gözaltı kararı bulunan FETÖ/PDY'nin Ege bölge sorumlusu olduğu iddia edilen Bekir Baz'ın da aralarında bulunduğu 5 kişinin adreslerinde arama yaptı. Ancak zanlılar, adreslerinde bulunamadı.

FETÖ'nün tepe yönetimi yakalandı - Üst düzey yöneticiler meğer kimlermiş


Haber: Barış Kılıç, Zafer Fatih Beyaz, Mustafa Yıldırım Türkiye ve politika haberleri aa haberler
İlişkili haberler

Benzer haberler

Öne Çıkan Yayın

Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Öztürk: Tropik fırtına az rastlanan bir hadise - Tropik fırtına Türkiye’de 2

Meteoroloji 4... Bölge Müdürü Öztürk: Tropik fırtına sık rastlanan meteorolojik bir hadise değil Meteoroloji 4... Bölge Müdürü Davut ...

Mail

haberazzi.haber@gmail.com

Popüler Yayınlar 7 Gün

Translate