Search

26 Ekim 2015 Pazartesi

Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet

fethullah gulen ve emre uslu hakkinda 2 kez agirlaştirilmiş muebbet

Selam Tevhid'de kumpas soruşturması" kapsamında aralarında Fetullah Gülen, Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı.


Başsavcılıkça onaylanan 10 bin 529 sayfalık iddianame, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.
 GrafikSaati dergisi
İddianamede, haklarında yakalama kararı çıkarılan firari şüpheliler Fetullah Gülen ve Emre Uslu hakkında gıyabi tutuklama kararı verilmesi de talep edildi.
HaberazziHaber
İddianamede, firari şüpheliler Gülen ve Uslu ile Atayün'ün, "Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme, devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, özel hayatın gizliliğini ihlal etme, hukuka aykırı kişisel verileri kaydetme, resmi belgede sahtecilik, suç uydurma, devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklama, suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme, hukuka aykırı olarak kişiler verileri kaydetmek'' suçlarından ayrı ayrı 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, 67,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.
HaberazziHaber

968 kişi müşteki sıfatıyla yer alıyor


İddianamede, aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, bakanlar, MİT Müsteşarı, gazeteciler ve kamu görevlilerin de bulunduğu 968 kişi müşteki sıfatıyla yer alıyor.

İddianamede, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü yöneticisi ve üyesi şüphelilerce, 2010-2014 yılları arasında "sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adı altında yürütülen ve yüzlerce mağdur ve müşteki ile kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşu konumundaki dernek ve vakıfların gerekçesiz olarak terörle ilişkilendirilmesi için kurgulanan soruşturma dosyasının tespiti ve ele geçirilme süreci anlatılıyor.

İlişkili haberler


FETÖ

Bunlar da ilginizi çekebilir
Paralel Yapı'nın İzmir merkez valisi teslim oldu
FETÖ'nün adliye imamı olduğu iddia edilen şahıs açığa alındı
Askeri casusluk davasında da Fethullah Gülen 1 numaralı şüpheli
Selam Tevhid soruşturmasında yurt dışı yasağı
Paralel Yapı Casusluk soruşturması: 120 kişiye tutuklama talebi
Koza İpek Holding'e kayyum atandı
Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet

Fethullah Gülen 2 davada sanık, 3 soruşturmada şüpheli

fethullah gulen ve emre uslu hakkinda 2 kez agirlaştirilmiş muebbet talebi


Türkiye ve politika haberleri aa haberler,

Öne Çıkan Yayın

Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Öztürk: Tropik fırtına az rastlanan bir hadise - Tropik fırtına Türkiye’de 2

Meteoroloji 4... Bölge Müdürü Öztürk: Tropik fırtına sık rastlanan meteorolojik bir hadise değil Meteoroloji 4... Bölge Müdürü Davut ...

Mail

haberazzi.haber@gmail.com

Popüler Yayınlar 7 Gün

Translate