Search

21 Kasım 2014 Cuma

Rusya'dan Ukrayna'ya top atışı | Ukraine crisis


Ukraine crisis Ukrayna krizi
Ukraine crisis Ukrayna krizi
Ukrayna ordu yetkilileri, Rusya sınırlarından Ukrayna topraklarına topçu ateşi açıldığını öne sürdü.


Ukrayna ordu sözcüsü Andriy Lysenko, Ukrayna'nın doğusundaki Rusya yanlısı ayrılıkçı militanlar ile Kiev yönetimi arasında Eylül ayında imzalanan Minsk ateşkesinden beri ilk kez bu tür bir saldırı gerçekleştiğini açıkladı.

Litvanya’da bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ise konuyla ilgili olarak, "Rusya'nın ateşkes bölgesine ağır silahlar gönderdiğini belirledik" dedi.

Rusya ise Amerika Birleşik Devletleri USA tarafından Ukrayna'ya silah yardımı yapılmaması konusunda uyarılarını sürdürüyor.

Amerika Birleşik Devletleri US. Başkan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Joe Biden ise Ukrayna Kiev temasları sırasında Ukraia Başbakanı Yatsenyuk ile de görüştü.

Amerika Birleşik Devletleri USA Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Washington yönetimi Ukrayna'ya ateşli silah desteği dahil her türlü yardımı düşünüyor.

Yapılmış olan açıklamalara göre, Amerika Birleşik Devletleri ABD bu güne değin Ukrayna'ya askeri teçhizat yardımı yaptı ancak hiçbir şekilde silah sevkiyatı yapmadı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Öztürk: Tropik fırtına az rastlanan bir hadise - Tropik fırtına Türkiye’de 2

Meteoroloji 4... Bölge Müdürü Öztürk: Tropik fırtına sık rastlanan meteorolojik bir hadise değil Meteoroloji 4... Bölge Müdürü Davut ...

Mail

haberazzi.haber@gmail.com

Popüler Yayınlar 7 Gün

Translate