Search

16 Kasım 2014 Pazar

Kurşunlardan kardeşini kurtaran 'kahraman kardeş' görüntüleri sahte çıktı

Suriye'de iç savaş sırasında kurşunlar havada uçuşurken, bir otomobilin arkasındaki kız çocuğunu kurtarmak için çatışmaların ortasına dalan çocuğun videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. 

Video Youtube'da milyonlarca ziyaretçi almıştı.

BBC programlarından #BBCTrending'in araştırmasına göre, video kaydı Malta'da bir grup Norveçli film yapımcısı tarafından filme çekildi.Suriye'deki çatışmaları izledikten sonra senaryoyu yazdığını söyleyen 34 yaşındaki yönetmen Lars Klevberg, savaş bölgelerindeki çocukların yaşadığı zorluklara dikkat çeklmek için videoyu kasten gerçek gibi sunduklarını açıkladı.

Klevberg, "Gerçek gibi sunulan bir film yaparsak insanlar videoyu daha çok paylaşacaklardı. Çekimleri Mayıs ayında Malta'da çekilen filmi Truva ve Gladyatör gibi filmlerin de çekildiği film setlerinde yaptık. Küçük kız ve erkek çocuklar ise Malta'dan seçilen profesyonel oyuncular, arka plandaki Arapça sesler de Malta'da yaşayan Suriyeli mültecilerin sesleri" dedi.

Syrian hero boy and sister Suriyeli kahraman çocuklar
The Incredible Moment Syrian HERO Boy 'Fakes Death' To Save Girl From Sniper

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Öztürk: Tropik fırtına az rastlanan bir hadise - Tropik fırtına Türkiye’de 2

Meteoroloji 4... Bölge Müdürü Öztürk: Tropik fırtına sık rastlanan meteorolojik bir hadise değil Meteoroloji 4... Bölge Müdürü Davut ...

Mail

haberazzi.haber@gmail.com

Popüler Yayınlar 7 Gün

Translate